TEKNİK BİLGİLER
ANA SAYFA » TEKNİK BİLGİLER » ÇEVRE VE HAZIR BETON

HAZIR BETON SEKTÖRÜ VE ÇEVRE UYGULAMALARI
Türkiye Hazır Beton Birliği, üyesi olan hazır beton üreticisi firmaların yalnızca teknik yeterlilik ve standardizasyon açısından değil, çevre kontrolü ve çevre sağlığı açısından da teşvik edilip, geliştirilmesini önemli hedeflerinden biri olarak görmektedir.

THBB Çevre Komitesi tarafından Avrupa Hazır Beton Birliği çevre uygulamaları paralelinde hazırlanarak yayınlanan "Hazır Beton Sektöründe Çevre Uygulamaları" ile "Çevre Sağlığı Denetim Listesi" kitapçıkları, Birlik üyesi hazır beton tesislerindeki çevre uygulamalarına kılavuz olması ve Birlik tarafından yapılacak denetimlerde esas alınması amacıyla yapılmış çalışmalardır. Türkiye Hazır Beton Birliği'ne üyelik başvurusunda bulunan firmaların tesis uygunluk incelemeleri yapılırken, firmanın çevre sağlığı ve kontrolüne yaklaşımı da özellikle dikkate alınmakta, eksiklikler varsa, bir an önce giderilmesi talep edilmektedir.

Türkiye Hazır Beton Birliği Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

1. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri:
2. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri:
3. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri:

Hazır Beton Sektöründe Geri Dönüşüm konusunda bilgi almak için tıklayınız...>>

TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ Selvi Çıkmazı No:2, Plaza K, Kat:3 34805 Rüzgarlıbahçe, Kavacık / İSTANBUL
Tel: +90 216 322 96 70    Faks:+90 216 413 61 80

info@thbb.org
© 2007, Sitedeki tüm içerikler THBB'ye aittir.
İzinsiz kullanılması, kopyalanması yasaktır.

Kullanım Şartları | Gizlilik Sözleşmesi