THBB

Avrupa Hazır Beton Birliği Başkanı Stein Tosterud: “Avrupa, Türkiye’yi hayranlıkla izliyor”

 

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Türkiye’ye gelen ERMCO Başkanı Stein Tosterud ve Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık; hem dünya hem de Türkiye’deki hazır beton sektörünü değerlendirdi.

 

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) Başkanı Stein Tosterud ve Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, ERMCO’nun Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde basınla bir araya geldi. Buluşmada, yöneticiler Avrupa ve Türkiye’deki hazır beton sektörünü değerlendirdiler.

 

Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık toplantıda Türkiye’nin Avrupa’da lider, dünyada ise 3. sırada yer aldığına işaret ederek, “İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotiflerindendir. Büyüyen ve gelişen Türkiye’de birçok alt yapı yatırımı yapılıyor. Dünyanın en büyük havalimanı Türkiye’nin kalbinin attığı İstanbul’da inşa ediliyor. Üç katlı tüp geçit inşaatı, 3.köprü gibi birçok yeni yatırım hayata geçiyor. Bütün bu gelişmeler ise önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte hazır betonun en fazla kullanıldığı ülkelerden birinin Türkiye olacağını gösteriyor. Hem dünyanın hem de Avrupa’nın gözü bizim üzerimizde olacak.” dedi.

 

ERMCO Başkanı Stein Tosterud ise Türkiye’deki hazır beton sektörünün hızlı gelişimini ve başarılı uygulamaları hayranlıkla izlediklerini belirtti.

 

Hazır Beton Sektörünün Devleri İstanbul’da Buluşacak

“Avrupa Hazır Beton Birliği 2015 Kongresi” 4-5 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Buluşmada, kongre ile ilgili olarak “Birlik olarak yürüttüğümüz yoğun çalışmalar neticesinde, Avrupa Hazır Beton Birliği 2015 Kongresi’ni Türkiye’ye kazandırdık,” diyen Yavuz Işık, kongrenin Türkiye ve sektör açısından büyük öneme sahip olduğunu da hatırlattı.

 

Hazır beton alanındaki en büyük uluslararası kuruluş olan ERMCO, 1967 yılında kuruldu. Üye ülkeler arasındaki üretim, standart, kalite, teknolojik yenilikler gibi konulara ilişkin işbirliğini teşvik edip, pekiştirerek hazır beton sektörünün gelişmesini sağlayan ERMCO aynı zamanda, söz konusu ülkeler arasında diğer alanlarda da yakınlaşma ve işbirliği olanaklarının doğmasına zemin hazırlıyor. 1991 yılından beri Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO)’nin tam üyesi olan THBB ise, 24 yıl boyunca ilk kez, ERMCO politikalarının oluşmasında çok önemli bir yeri bulunan Başkanlık Komitesi’ne dâhil edildi.


Yukarı Çık