THBB

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (Concrete Sustainability Council - CSC) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkemize tanıtılan “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi” kapsamında Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret AŞ’nin Osmaniye Hazır Beton Tesisi ve Adıyaman’da bulunan Altınşehir Hazır Beton Tesisinin belgelendirilmesi yapıldı. Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Belgelendirme Kuruluşu olan Türkiye Hazır Beton Birliği KGS İktisadi İşletmesi (KGS) tarafından yapılan denetimler sonucunda Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret AŞ’nin Osmaniye Hazır Beton Tesisi ile Altınşehir (Adıyaman) Hazır Beton Tesisi “Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” almaya hak kazandı.

Türkiye’de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 30 yıldır uğraş veren Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), sürdürülebilirlik konusundaki gelişmelere öncülük ediyor. Kalite, çevre ve iş güvenliği uygulamalarıyla sektörün gelişimine büyük katkı sağlayan THBB, çevre dengesi ile ekonomik büyümeyi birlikte ele alan, doğal kaynakların verimli kullanımını sağlayarak çevresel kaliteye önem veren, aynı zamanda gelecek kuşakların ihtiyaçlarını tehlikeye sokmaksızın bugünkü ihtiyaçlarını karşılayabilen bir model olan sürdürülebilirlik konusuna odaklandı. Bu doğrultuda, 2017 yılında Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin Bölgesel Sistem Operatörü olarak atanan THBB ve Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin Belgelendirme Kuruluşu olmaya hak kazanan KGS, “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sistemi”nce belgelendirmek üzere başvuran firmalara yönelik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu doğrultuda, iki hazır beton tesisini belgelendirmek üzere başvuran Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret AŞ’nin Osmaniye Hazır Beton Tesisi ile Adıyaman’da bulunan Altınşehir Hazır Beton Tesisinde KGS tarafından denetimde bulunuldu. Yapılan denetimler sonucunda Çimko Osmaniye Hazır Beton Tesisi ve Altınşehir (Adıyaman) Hazır Beton Tesisi, “Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” almaya hak kazandı.

Çimko Altınşehir Hazır Beton Tesisi Çimko Osmaniye Hazır Beton Tesisi

Yukarı Çık