THBB

Türkiye Hazır Beton Birliğinin, hazır beton sektöründe çalışan transmikser, pompa ve santral operatörleri ile laboratuvar teknisyenleri için düzenlediği eğitimler devam ediyor. Bir okul gibi sektörüne eğitimli, bilinçli ve kalifiye eleman yetiştiren THBB’nin eğitim takviminde 2017 yılı kasım ve aralık aylarında toplam 8 kurs yapılacak. Devam eden aylarda düzenlenecek kursların tarihleri daha sonra açıklanacak. 

4 farklı alanda eğitim verilen kurs takviminde transmikser operatörleri için 2, pompa operatörleri için 2, santral operatörleri için 2, laboratuvar teknisyenleri için ise 2 eğitim düzenlenecek. Eğitimler İstanbul’da gerçekleştirilecek. Ayrıca, talepler doğrultusunda diğer illerde de kurslar düzenlenecek. 

THBB tarafından düzenlenen eğitimler Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine uygun olarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Her branşta verilen eğitimin ilk konu başlığı ise iş güvenliği kuralları esas alınarak çalışma disiplini kazanılması olarak belirlenmiştir. 

Pompa ve Transmikser Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; kullanılan araçların teknik özelliklerinin bilinmesi, ileri ve güvenli sürüş tekniklerinin öğrenilmesi konuları işlenmektedir. 

Santral Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; başta kullanılan araçların bakımlarının öğrenilmesi, beton hakkında temel bilgiler öğrenilmesi, arıza durumlarının tespitinin yapılması ve beton üretimine etki edecek arıza ve yanlış uygulamaların öğrenilmesi konuları hakkında eğitim verilmektedir. 

Laboratuvar Teknisyenleri kursu (Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton Betonarme Deneyleri) ders programında; standarda uygun beton üretimi yapılması, standarda uygun beton numune değerlendirmesi yapılması gibi teorik konuların yanında laboratuvar ortamında uygulamalı eğitim verilmektedir. 

4 farklı branş için özel olarak hazırlanan programlarda eğitim alan katılımcılar kurs sonunda sınava tabi tutulmakta ve başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika verilmektedir. 

Talepler doğrultusunda da açılacak kurslar ile ilgili güncel takvime Türkiye Hazır Beton Birliği web sitesinin eğitimler bölümünden veya www.thbbii.com.tr web sitesinden ulaşılabilmektedir. 

Eğitim ile ilgili taleplerinizi egitim@thbb.org adresine ya da 0216 413 61 80 numaralı faksa gönderebilirsiniz.

 

Türkiye Hazır Beton Birliği 2017 – 2018 Meslek İçi Kurs Takvimi

Tarih

Kurs

Şehir

06-10 Kasım 2017

Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton Betonarme Deneyleri

İstanbul

13-17 Kasım 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri

İstanbul

20-24 Kasım 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü

İstanbul

27 Kasım-01 Aralık 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü

İstanbul

04-08 Aralık 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri

İstanbul

11-15 Aralık 2017

Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton Betonarme Deneyleri

İstanbul

18-22 Aralık 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü

İstanbul

25-29 Aralık 2017

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü

İstanbul

  

THBB Eğitim Programları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın>>>


Yukarı Çık