THBB

THE CONCRETE SUSTAINABILITY COUNCIL - BETON SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ

Türkiye Hazır Beton Birliği 2017 yılında Concrete Sustainability Council - Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin “Bölgesel Sistem Operatörü” olmaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda THBB Kalite Güvence Sistemi de “Belgelendirme Kuruluşu” olmuştur.

2016 yılında kurulan Konsey, beton sektörü, çimento ve agrega gibi beton bileşenleri için tüm dünyada kabul gören bir ürün “Belgelendirme Sistemi” getirmektedir.

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC); beton, agrega ve çimento üreticilerine çabalarının güvenilir, bağımsız, verilere dayanan bir sertifika sistemi ile ödüllendirilmesi imkânı sunmaktadır.

CSC sertifika sistemi üreticilerin ürün kalitesini arttırmalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda CSC sertifikası devletlere betonun çevre dostu taşınması ve altyapı değerlendirme politikalarında yardım etmektedir.

Bu kapsamda, Bölgesel Sistem Operatörü olarak, THBB belgelendirme şartlarını belirleyecek ve KGS de bağımsız olarak denetimlerini sürdürecektir.

Konsey üyeliğiyle THBB ve KGS, bölgemizde lider konuma gelirken hazır beton sektörümüz de önemli bir aşama kaydetmiş olacaktır.

“Sorumlu Kaynak Kullanımı Belgelendirme Sistemi” hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Sorumlu Kaynak Kullanımı Değerlendirme Formu: https://concretesustainabilitycouncil.com/quickscan/create

The Concrete Sustainability Council (CSC)
Avenue Industrielle 4-6
1227 Carouge
Switzerland
info@concretesustainabilitycouncil.org


Yukarı Çık