THBB

Türkiye Hazır Beton Birliği 2004 Mimarlık Ödülleri

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin (THBB) kuruluşunun 15. yılında verdiği mimarlık ödülleri ilk sahiplerini buldu.

Alpaslan Ataman, Cengiz Bektaş, Behruz Çinici, Mehmet Konuralp ve Şevki Pekin'den oluşan jüri; Büyük Ödül'e Antalya Golf Kulübü ile Cafer Bozkurt'u, Onur Ödülleri'ne ise Enza-Zaden Tarım Ar-Ge Araştırma Merkezi'yle Özden Egel-Hande Egel'i, ODTÜ Ar-Ge Binası ile Boran Ekinci'yi ve TED Ankara Koleji Yerleşkesi - Lise ile Semra Uygur-Özcan Uygur çiftini layık gördü.

Büyük Ödülü kazanan Mimar Cafer Bozkurt'a ödülünü kendisi de mimar olan İstanbul Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş verdi. Kadir Topbaş ödül töreninde yaptığı konuşmada binalarda kaliteli beton kullanılmasının önemini vurguladı. Daha kaliteli yapılar için inşaatlarda çalışan personelin eğitilmesi gerektiğini söyleyen Topbaş, "Bize düşen görev kalitesiz betonun İstanbul'a sokulmasını önlemektir" dedi.


Onur ödülüne layık görülen Boran Ekinci'ye plaket ve ödül heykelciğini Prof. Dr. Turan Özturan, Semra Uygur- Özcan Uygur'a Bayındırlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Küçük, Özde Egel - Hande Egel'e  THBB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gürdal verdi. Gürdal konuşmasında "Türkiye Hazır Beton Birliği olarak, 15 yıldır yurdumuzda üretilen beton kalitesinin yükseltilmesi ve kullanılan beton sınıflarının yüksek sınıflarda ve daha bilinçli bir şekilde üretilmesi için büyük bir uğraş veriyoruz. Geçen zaman içerisinde yaptığımız etkinliklerin de yardımıyla ülkemiz, yetersiz de olsa ilkel yöntemleri terk ederek hazır beton kullanımında bir noktaya geldi. Yaşanan umut verici gelişmeler artık tasarımlara ve kaliteli belgeli hazır betona daha fazla önem verilmesi gerektiğini gösterdi.  Ülkemizde yapı üretiminde kalitenin artması için uzun süredir faaliyet gösteren Birliğimiz geçtiğimiz yıl kuruluşunun 15. yılında mimarlık ödülleri verme kararı aldı.  Birliğimiz, mimarlık ödülleri ile ülkemizde uygulanan nitelikli yapıların ve bu yapıları tasarlayan mimarların öne çıkarılması, iyi uygulamaların mimarlık ortamına örnek gösterilmesini amaçlamaktadır" dedi.

 

Büyük Ödül
Antalya Golf Kulübü
Cafer Bozkurt

 

 

 

 

 

 

 

 

 Onur Ödülü
Enza-Zaden Tarım Ar-Ge Araştırma Merkezi 
Özden Egel-Hande Egel

 

Onur Ödülü
ODTÜ Ar-Ge Binası
Boran Ekinci

 

Onur Ödülü
TED Ankara Koleji Yumrubel Yerleşkesi
Semra - Özcan Uygur


Yukarı Çık