THBB

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)'nin hazır beton sektöründe, doğa ve kentsel çevreyle uyumlu üretim ve hizmetin teşviki amacıyla düzenlediği ‘4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması’nda kazanan firmalara ödülleri 14 Haziran 2012 tarihinde İstanbul'da düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması’na katılan Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. Betonsa Samsun Hazır Beton Tesisi, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş.  Pamukova Hazır Beton Tesisi, Kozan Hazır Beton Tesisi, Misis Hazır Beton Tesisi ve İnegöl Hazır Beton Tesisi, Kar Beton Sancaktepe Hazır Beton Tesisi, Limak Batı Çimento, San. ve Tic. A.Ş. Velimeşe Hazır Beton Tesisi, Nuh Beton A.Ş. Gemlik Hazır Beton Tesisi ve Adapazarı Hazır Beton Tesisi ve Oyak Beton San. ve Tic. A.Ş. Yenibosna Hazır Beton Tesisi ‘4. Yeşil Nokta Çevre Ödülü” almaya hak kazandı.

4. Yeşil Nokta Çevre Ödülü kazanan tesislerden Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. Betonsa Samsun Hazır Beton Tesisi, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş.  Pamukova Hazır Beton Tesisi ve Nuh Beton A.Ş. Gemlik Hazır Beton Tesisi ‘Uluslararası Temsil Ödülü’ almaya hak kazandılar. Uluslararası Temsil Ödülü alan bu tesisler, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından Türkiye’yi temsilen ödüllendirilecekler.

4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması seçmelerinde, yarışmaya katılan hazır beton tesislerinin sadece temizliği, estetik görünümü ve yeşillendirilmiş olması göz önünde bulundurulmadı. THBB Çevre Denetim Listesi'nde yer alan hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü; akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi; katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurlarının yanı sıra tesisin Kalite Güvence Sistemi (KGS)'ne dahil olup olmaması, toz emisyon izni, geri dönüşüm sistemleri gibi hususlar tesis denetimlerinde dikkate alındı. Tesisler oluşturulan denetim ekipleri tarafından ziyaret edildi ve incelemelerde bulunuldu. Hazırlanan raporlar, Türkiye Hazır Beton Birliği Çevre Komitesi tarafından değerlendirilerek kazanan tesisler belirlendi.

Türkiye Hazır Beton Birliği Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması Hakkında:
‘Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması’, hazır beton sektöründe doğal ve kentsel çevreyle uyumlu üretimin ve hizmetin teşvik edilmesi amacıyla Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenmektedir. ‘Yeşil Nokta Çevre Yarışması’nın ilki 1998, ikincisi 2001, üçüncüsü 2007 ve dördüncüsü 2012 yılında yapılmıştır. Bu yarışmalarda, Yeşil Nokta Uluslararası Çevre Temsil Ödülü alan tesisler, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından 1998 yılında Lizbon’da, 2001 yılında Berlin’de ve 2007 yılında Sevilla’da Türkiye’yi temsil ettiler.


4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ KAZANAN TESİSLER* 

AKÇANSA ÇİMENTO SANAYİ ve TİC. A.Ş.
BETONSA SAMSUN HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ & ULUSLARARASI TEMSİL ÖDÜLÜ
ÇİMSA ÇİMENTO SAN. ve TİC. A.Ş.
PAMUKOVA HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ & ULUSLARARASI TEMSİL ÖDÜLÜ
ÇİMSA ÇİMENTO SAN. ve TİC. A.Ş.
KOZAN HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
ÇİMSA ÇİMENTO SAN. ve TİC. A.Ş.
MİSİS HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
ÇİMSA ÇİMENTO SAN. ve TİC. A.Ş.
İNEGÖL HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
KARBETON
SANCAKTEPE HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
LİMAK BATI ÇİMENTO SAN. ve TİC. A.Ş.
VELİMEŞE HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
NUH BETON A.Ş.
GEMLİK HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ & ULUSLARARASI TEMSİL ÖDÜLÜ
NUH BETON A.Ş.
ADAPAZARI HAZIR BETON TESİSİ

4. YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
OYAK BETON SAN. ve TİC. A.Ş.
YENİBOSNA HAZIR BETON TESİSİ


(*) 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülü & 4. Yeşil Nokta Uluslararası Çevre Temsil Ödülü kazanan tesisler alfabetik olarak yeralmıştır.


Yukarı Çık