THBB

 Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından yedincisi organize edilen Beton 2015 Fuarı’na hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörleri büyük ilgi gösterdi. 19- 21 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Beton 2015 Fuarı’na 70 firma 300 marka ile katıldı. Yoğun ilgi gören Fuar 7 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya geldiği Beton 2015 Fuarı, sektörel diyalog ve işbirliği imkânı sundu. Ankara Sanayi Odası, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da desteklenen Beton 2015 Fuarı’nı Ortadoğu başta olmak üzere Afrika ve Asya'dan birçok firma ziyaret etti.

Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık fuar sonrasında yaptığı açıklamada; “Beton 2015 Fuarı’na hem yurtiçinden hem de yurtdışından 70 firma, 300 marka ve 7 bin kişi katıldı. Seminer ve eğitimle ha

zır beton sektörünün vizyonunu ve yol haritasını belirledik. Beton 2015 Fuarı’nda ziyaretçilerimiz 

sektördeki gelişmeleri takip etme imkânı bularak, alımlar yaptılar. Fuar katılımcılara hem bilgi hem ticari anlamda katkı sağladı. Türkiye Hazır Beton Birliği olarak hedefimiz dünyadaki konumumuzu

 daha da güçlendirmek ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ile referans bir ülke konumuna ulaşmak. Bu hedefimize ulaşmak için de Beton 2015 Fuarı önemli bir platformdu” dedi.


Beton 2015 Fuarı, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü ve onun en temel kolu olan hazır beton ile ilgili sektörlerden birçok firmayı buluşturdu. Fuar ziyaretçilere; sektördeki yenilikleri anlama, toplu alım yapabilme ve sektörü yakından takip edebilme imkânı sundu.

70 firma ve 300 markayı 7 bin ziyaretçi ile buluşturan Beton 2015 Fuarı, betonun hayatımızdaki yeri ile ilgili sektör dışındaki paydaşları da bilgilendirdi.

Beton 2015 Fuarı kapsamında ayrıca ünlü ekonomist ve köşe yazarı Tevfik Güngör Uras, “2015 Yılında Ekonominin Genel Görünümü ve Hazır Beton Sektörüne Etkisi” başlıklı bir sunum da gerçekleştirdi. Böylece, tüm sektör temsilcileri birlikte hazır beton sektörünün vizyonunu ve yol haritasını belirledi.


Beton 2015 Fuarı'na katılan firmalar


Yukarı Çık