THBB

BETON SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ (THE CONCRETE SUSTAINABILITY COUNCIL)

Türkiye Hazır Beton Birliği 2017 yılında Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council) “Bölgesel Sistem Operatörü” olmaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda THBB Kalite Güvence Sistemi de “Belgelendirme Kuruluşu” olmuştur.

2016 yılında kurulan Konsey, beton sektörü, çimento ve agrega gibi beton bileşenleri için tüm dünyada kabul gören bir ürün “Belgelendirme Sistemi” getirmektedir.

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC); beton, agrega ve çimento üreticilerine çabalarının güvenilir, bağımsız, verilere dayanan bir sertifika sistemi ile ödüllendirilmesi imkânı sunmaktadır.

CSC sertifika sistemi üreticilerin ürün kalitesini arttırmalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda CSC sertifikası devletlere betonun çevre dostu taşınması ve altyapı değerlendirme politikalarında yardım etmektedir.

Bu kapsamda, Bölgesel Sistem Operatörü olarak, THBB belgelendirme şartlarını belirlemekte, KGS de bağımsız olarak denetimlerini sürdürmektedir.

Konsey üyeliğiyle THBB ve KGS, bölgemizde lider konuma gelirken hazır beton sektörümüz de önemli bir aşama kaydetmiştir.

Beton Sürdürebilirlik Konseyi (CSC) Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Kaynakların Sorumlu Kullanımı Değerlendirme Formu: https://toolbox.csc.eco/quickscan/create

 

CSC 2017-2018 Yılı Raporunu okumak için burayı tıklayınız.

CSC 2019 Yılı Raporunu okumak için burayı tıklayınız.

CSC 2020 Yılı Raporu'nu okumak için burayı tıklayınız.

CSC 2021 Yılı Raporu'nu okumak için burayı tıklayınız.

CSC 2022 Yılı Raporu'nu okumak için burayı tıklayınız.

 

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (The Concrete Sustainability Council)

Rue de la Cité 1
1204 Geneva
Switzerland
E-posta: info@csc.eco
Web: www.csc.eco

CSC Türkiye Bölgesel Sistem Operatörü

Türkiye'de CSC hakkında bilgi almak ve başvurmak için aşağıdaki web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
https://turkey.csc.eco/


Yukarı Çık