THBB

 

 Pompa Operatörleri Kursları Sponsoru
2024

 


 

 
Santral Operatörleri Kursları Sponsoru
2024
 
 
Beton-Betonarme Deneyleri Kursları Sponsorları
2024
     
   
     
      
 THBB, her eğitim döneminde olduğu gibi, bu dönemde de, hazır beton sektörünün değişik kademelerinde çalışanlara yönelik eğitici kurs ve seminerler planlamaktadır. Bu kurs ve seminerlerde, beton pompası operatörlerinden, transmikser operatörlerine, beton santral operatörlerinden, laboratuvar sorumlularına kadar pek çok görevli ve çalışana, değişik sürelerde eğitim verilmektedir. Söz konusu kurs ve seminerlerde, beton uygulamaları hakkında genel bilgilerin yanı sıra, araç bakımı, trafik, ilk yardım vb. değişik konularda dersler vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen bu eğitsel etkinlikler sonunda, katılanlara, resmi kurum onaylı sertifika verilmektedir.

THBB hazır beton sektörünün değişik kademelerinde çalışanlara yönelik eğitici kurslar vermektedir. Bu kurslar beton pompası operatörlerinden, transmikser operatörlerine, beton santral operatörlerinden, laboratuvar sorumlularına kadar pek çok görevli ve çalışana verilmektedir. Söz konusu kurs ve seminerlerde, beton uygulamaları hakkında genel bilgilerin yanı sıra, araç bakımı, trafik, ilk yardım vb. değişik konularda dersler anlatılmaktadır.

Her yıl belirlenen eğitim programı kapsamında yürütülen THBB eğitim çalışmaları, sektör mensuplarına ve kamuoyuna yönelik eğitimler olarak ikiye ayrılabilir. Sektör mensuplarına yönelik kurs ve seminerlerde, beton pompası operatörlerinden, mikser şoförlerine, beton santralı operatörlerinden, laboratuvar sorumlularına kadar, hazır beton tesislerinin değişik kademelerdeki çalışanlarına eğitimler verilmektedir. Pompa ve transmikser operatörlerine yönelik eğitimlerde, beton uygulamaları hakkında genel bilgilerin yanı sıra, araç bakımı ve kullanımı, lastik bakımı, trafik, ilk yardım vb. değişik konularda dersler de verilmektedir. Laboratuvar teknisyenleri için düzenlenen eğitim, teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşmaktadır. Teorik kısmında akademisyenler ve sektörden uzmanlar betonla ilgili çeşitli konularda ve standartlar hakkında eğitim vermektedir. Laboratuvarda yapılan eğitim ise beton ve beton bileşenleri ile ilgili deneylerin gösterilmesini ve uygulanmasını içermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumuyla işbirliği yapılarak düzenlenen bu eğitsel etkinlikler sonunda, sınavlar yapılarak, başarılı olanlara bu resmi kurumların onayının da bulunduğu sertifikalar verilmektedir. THBB'nin verdiği bu eğitimlere 18.000'den fazla katılım olmuştur.

Talepler doğrultusunda da açılacak kurslar ile ilgili güncel bilgi için egitim@thbb.org adresine yazabilir veya 0534 087 82 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

THBB Eğitimlerine başvurmak için burayı tıklayabilirsiniz>>>


Yukarı Çık