THBB

Birliğimiz, kurulduğu günden bu yana üyelerimizin ve sektörün menfaatleri doğrultusunda mevzuat çalışmalarına katılmış, boşlukların doldurulması, hataların düzeltilmesi için ilgili idarelere görüş ve önerilerde bulunmuş, öncü olmaya çalışmıştır. 

Sadece hazır beton sektörü açısından değil, inşaat sektörünün bütünü açısından personel görev tanımlarının net olarak belirlenmemiş olması, yetki ve sorumlulukların iç içe geçmesine neden olabilmektedir. Hazır Beton sektöründe sağlıklı bir organizasyon, işletmelerde görev alanların iş bölümlerinin eksiksiz ve doğru bir biçimde ayrıştırılmasından geçmektedir. 

Birliğimiz bu gerekliliklerden hareketle, hazır beton sektöründe organizasyonun sağlıklı bir biçimde işlemesine destek olmak amacıyla görev tanımlarını ayrıntılı bir biçimde belirlemeye çalışmıştır. 

Birliğimiz tarafından hazırlanan görev tanımları bağlayıcı olmayıp tavsiye niteliğindedir ve içerikler geliştirmeye açıktır. Dolayısıyla uygulama esnasında görev tanımları ile ilgili karşılaştığınız eksiklik ya da hataları Birliğimizle paylaşmanız, metinlerin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır. 

Bu açıklamalar ışığında hazır beton sektöründe görev yapan personele ilişkin tavsiye niteliğindeki görev tanımlarını, üyelerimizin bilgisine sunarız.

İlgili dosyaları indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

01. Beton Pompa Operatörü

02. Silobas Operatörü

03. Beton Mikser Operatörü

04. Beton Santral Operatörü

05. Hazır Beton Tesis Müdürü

06. Sevkiyat Sorumlusu

07. Hazır Beton Tesis Formeni

08. Bakım ve Onarım Personeli

09. Laboratuvar Personeli

Web sitemizde yer alan içeriğin Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku’ndan doğan her türlü hakları THBB’ye aittir. İçerik THBB’nin rızası olmaksızın kopyalanamaz, paylaşılamaz, çoğaltılamaz. İçeriğin paylaşılması durumunda 5846 sayılı Kanunu’nun 15/2. maddesi uyarınca, basit bir biçimde algılanabilecek konum ve yazı karakteri ile “Bu görev tanımlarının telif hakkı Türkiye Hazır Beton Birliğine aittir.” açıklamasına yer verilmesi zorunludur. Görev tanımları ve içeriği, tavsiye niteliğinde olup, bağlayıcı değildir.   


Yukarı Çık