THBB

Yayın Siparişi

Türkiye Hazır Beton Birliği yayınlarını aşağıdaki işlemleri yaparak temin edebilirsiniz.

 

1) Yayın bedelinin aşağıdaki hesaba yatırılması gerekmektedir.

Hesap Adı: THBB Derneği İkt. İşl. (Hesap adı bu şekilde yazılmalıdır. Aksi takdirde ödemeniz iade edilecektir.)

Banka Adı: Garanti Kavacık Şb.

IBAN No.su: TR98 0006 2000 3890 0006 2950 28

Açıklama: Yayın Bedeli (Yayın ad ve adetlerini aşağıdaki bilgilere ekleyiniz.)

 

2) Dekont ile fatura ve kargo için aşağıdaki bilgilerin muhasebe@thbb.org adresine e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir.

Fatura ve kargo için gerekli bilgiler: (Kargo alıcıya aittir.)

Şahıs/firma adı:

T.C. / Vergi Numarası:

Adres bilgileri:

GSM No.:

Yayın ad ve adet bilgileri: 

 

Beton 2023 Çağrılı Bildirileri Kitabı

Beton 2023 Çağrılı Bildirileri Kitabı, 8-10 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Beton 2023 Kongresinde sunulmuş çağrılı bildirilerin bir araya toplandığı bilimsel bir yayındır

Fiyatı: 300,00 TL

Teknik Bilgiler Kılavuzu (1)

Beton Kullanıcıları İçin Teknik Bilgiler Kılavuzu,  tesis donanımından beton bileşenlerine, üretim sürecinden taşımaya, kalite kontrolden standartlara kadar, hazır betona ilişkin her konuda uygulamaya dönük bilgi ve fotoğrafların yer aldığı bir yayın. İnşaat mühendisleri, müteahhitler, beton üreticileri, beton kullanıcıları, öğrenciler başta olmak üzere, konuyla ilgili herkes için yararlı bir el kitabı. THBB Teknik Komitesinin belirlediği bir komite tarafından yenilenen kitap aynı zamanda, talepte bulunan THBB üyelerine, müşterilerine dağıtılmak üzere özel olarak hazırlanıp gönderilmektedir.

62 sayfa

Fiyatı: 100,00 TL

Beton 2017 Kongresi Bildirileri Kitabı

Beton 2017 Kongresi Bildirileri, 13-14 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Beton İstanbul 2017 Kongresi'nde sunulmuş bütün bildirilerin bir araya toplandığı bilimsel bir yayındır.

Fiyatı: 350,00 TL

Beton 2013 Kongresi Çağrılı Bildiriler ve Bildiriler Kitabı

Beton 2013 Kongresi Bildirileri, 21-23 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen Beton 2013 Kongresine sunulmuş bütün bildirilerin bir araya toplandığı bilimsel bir yayındır. Beton 2013 Kongresi'nde bildiriler ve çağrılı bildiriler olmak üzere iki ana kitapta toplanan kitapların aynı içeriğe sahip CD'leri de kitapla birlikte sunulmaktadır.  

 

Fiyatı: 250,00 TL

Beton 2011 Bildiri Kitabı

Beton 2011 Kongresi Bildirileri, 20-22 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen Beton 2011 Kongresine sunulmuş bütün bildirilerin bir araya toplandığı bilimsel bir yayındır.

Fiyatı: 150,00 TL

İlk Yardım El Kitabı

Cep kitabı şeklinde hazırlanan bu yayın, yaralama, kırık, yanık, kimyasal madde tahrişi gibi sıklıkla karşılaşılan vakalara ilişkin temel ilk yardım bilgilerini, çizilmiş özel resimler eşliğinde anlatmaktadır. 2002 senesinde basılan kitapçık 2005 senesinde tekrardan basıldı.
40 sayfa, 1. Hamur

Fiyatı: 10,00 TL

Beton Sözlüğü

Cep kitabı olarak hazırlanan bu yayında betonla ilgili tüm terimlerin Türkçe - İngilizce ve İngilizce - Türkçe karşılıklarına yer verilmektedir. (2005)
60 sayfa, 1. hamur

 

Fiyatı: 10,00 TL

 

Kendiliğinden Yerleşen Beton

“Kendiliğinden Yerleşen Beton Kılavuzu” adlı kitap, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO)’nin hazır betonun ve özel hazır beton ürünlerinin tanıtılması amacıyla hazırlamış olduğu ve Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Türkçe’ye çevrilen, kendiliğinden yerleşen betonların üretimi, kullanımı, deneyleri ve uygunluk değerlendirmeleri hususundaki bilgileri içeren bir kaynaktır. Kılavuz kitap, Atıf Yapılan Standartlar, Terimler ve Tanımlamalar, Mühendislik Özellikleri, KYB’nin Tanımlanması, KYB Bileşiminde Kullanılan Malzemeler, Karışım Kompozisyonu, Hazır Beton için KYB Üretimi, Şantiye Şartları ve Hazırlığı, Şantiyede Betonun Yerleştirilmesi ve Yüzey Bitirmesi, Prefabrik Beton Ürünleri, Görünüş ve Yüzeyin Tamamlanması başlıklı bölümlerden ve Kendiliğinden Yerleşen Beton için Gerekli Şartlar, Test Metotları ile KYB’nin Tamamlanma İşlemlerinin Geliştirilmesi başlıklı eklerden oluşmaktadır. Bu kitap, talepte bulunan THBB üyeleri için, iş yaptıkları tüm inşaat firmalarına ve şantiye çalışanları vb. tüm müşterilerine dağıtmak üzere özel kapak tasarımı yapılarak hazırlanmaktadır. 

 

Fiyatı: 50,00 TL

Betonun Yerleştirilmesi ve Bakımı Klavuzu

Broşür, betonun yerleştirilmesi, betonun vibrasyonu, betonun bakımı, soğuk ve sıcak havada beton dökümü, hazır beton sipariş ederken dikkat edilecek hususlar konusunda kolay anlaşılır bir şekilde bilgiler vermektedir. Broşür, talepte bulunan THBB üyeleri için, iş yaptıkları tüm inşaat firmalarına ve şantiye çalışanları vb. tüm müşterilerine, Yapı Denetim Firmalarına, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, DSİ, Karayolları, Afet Koordinasyon Merkezi vb. kamu kuruluşlarına, Belediyelere, Tüm firma ve tesis çalışanlarına dağıtmak üzere özel kapak tasarımı yapılarak hazırlanmaktadır. 
10 sayfa, kuşe                    

Fiyatı: 10,00 TL

Beton Üretiminde Temel Bilgiler

“Beton Üretiminde Temel Bilgiler” kitabı, hazır beton üreticileri ve kullanıcıları ve genel anlamda betonla ilgilenen herkese yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır. Bu kitapta, daha önceden yayımlanan “Hazır Beton İçin Temel Bilgiler” adlı 6 kitaplık serinin üretimle ilgili bölümleri, yeniden gözden geçirilerek, teknik gelişmeler ve yapılan araştırmalarla zenginleştirilerek bir araya toplanmıştır. Kitapta; üretim tesislerinden, beton karışımında yer alan malzemelerden ve bunların özelliklerinden, betonun özelliklerinden, karışımların çeşitli şekilleri ve karışım tasarımlarından söz edilmektedir. Konular; Malzemeler, Beton Özellikleri ve Karışım Tasarımı, Taşıma, Kalite Güvence, Çevre Kontrolü ve İş Güvenliği ana başlıkları altında toplanmıştır. 
64 sayfa, kuşe

Fiyatı: 50,00 TL

Yukarı Çık