THBB

THBB, “Beton Pompasının Güvenli Kurulumu” eğitim filmi hazırladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), mobil beton pompalarının inşaat mahallinde sebep oldukları iş kazalarının azaltılması ve sıfıra indirilmesi amacıyla “Beton Pompasının Güvenli Kurulumu” eğitim filmi hazırladı.

Kaynakların verimli kullanılmasına ve iş güvenliğine büyük önem veren THBB, 2018 yılında hazırlamaya başladığı kısa eğitim filmlerine yenilerini ekleyerek çalışmalarına devam ediyor. THBB tarafından Güriş İş Makinaları Endüstri AŞ sponsorluğunda hazırlanan “Beton Pompasının Güvenli Kurulumu” eğitim filminde hazır beton sektöründe çalışan mobil beton pompa operatörlerine mobil beton pompasının güvenli kurulumunun nasıl olması gerektiği anlatılıyor.

İnşaat sektöründe kullanılan iş makinelerinin en önemlilerinden biri mobil beton pompalarıdır. Beton pompalarının kalitesi, teknolojisi, sağlamlığı ve işlevselliği hem iş güvenliği hem de iş verimliliği ve ekonomikliği açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda pompanın kurulacağı yerin seçimi, pompanın kurulması, betonun pompalanması ve pompanın tekrar toplanması gibi saha uygulamalarındaki yanlışlar kimi zaman mal ve hatta can kayıplarına neden olabilmektedir.

“Beton Pompasının Güvenli Kurulumu” eğitim filminde tüm bu süreç, mobil beton pompasının güvenli kurulumunun ardından betonun pompalanması öncesinde yapılacak hazırlıklar, betonun pompalanması ve mobil beton pompanın temizlenmesi gibi konular detaylı olarak anlatılıyor.

THBB tarafından hazırlanan eğitim filmlerinin Türkiye’de bulunan, bütün beton santralleri başta olmak üzere 20.000’den fazla transmikser operatörü ve 5.000’den fazla beton pompa operatörüne ve binlerce laboratuvar personeline THBB ve THBB üyeleri tarafından gösterilmesi hedefleniyor. THBB seminerleri ve etkinliklerinde de katılımcılara gösterilen bu eğitim filmleri, isteyen herkesin her an ulaşabilmesi için ise aynı zamanda THBB’nin www.thbb.org adresindeki web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

 

Filmi izlemek için tıklayın...

 

Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 


Yukarı Çık