THBB

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (Concrete Sustainability Council) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkemize tanıtılan “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi” kapsamında ilk “Altın“ belge verildi.CSC Belgelendirme Kuruluşu olan KGS İktisadi İşletmesi (KGS) tarafından yapılan denetimler sonucunda Akçansa Çimento San. ve Tic. AŞ’ye ait Betonsa Kemerburgaz Hazır Beton Tesisi “Altın” belge almaya hak kazandı.

Türkiye’de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 30 yılı aşkın süredir uğraş veren Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), sürdürülebilirlik konusundaki gelişmelere öncülük ediyor. Kalite, çevre ve iş güvenliği uygulamalarıyla sektörün gelişimine büyük katkı sağlayan THBB, çevre dengesi ile ekonomik büyümeyi birlikte ele alan, doğal kaynakların verimli kullanımını sağlayarak çevresel kaliteye önem veren, aynı zamanda gelecek kuşakların ihtiyaçlarını tehlikeye sokmaksızın bugünkü ihtiyaçlarını karşılayabilen bir model olan sürdürülebilirlik konusuna odaklandı. Bu doğrultuda, 2017 yılında Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin Bölgesel Sistem Operatörü olarak atanan THBB ve Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin Belgelendirme Kuruluşu olmaya hak kazanan KGS İktisadi İşletmesi (KGS), “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sistemi” tarafından belgelendirilmek üzere başvuran firmalara yönelik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sabancı Holding ve HeidelbergCement'in ortak kuruluşu olan Akçansa Çimento San. ve Tic. AŞ, Betonsa markası altında işlettiği Kemerburgaz Hazır Beton Tesisini “Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi” kapsamında belgelendirmek için başvurdu. KGS tarafından yapılan denetimler sonucunda Kemerburgaz Hazır Beton Tesisi, “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sistemi” kapsamında “Altın” belge almaya hak kazandı.

2018 yılında Akçansa, Büyükçekmece Çimento Fabrikası ve Betonsa Gebze Hazır Beton Tesisinin “Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sistemi” kapsamında belgelendirilmesi için başvurmuştu. Betonsa Gebze Hazır Beton Tesisi, “Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” alan ilk hazır beton tesisi; Akçansa Büyükçekmece Çimento Fabrikası da “Sürdürülebilirlik Konseyi Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgesi” almaya hak kazanan ilk çimento fabrikası olmuştu.


Yukarı Çık