THBB

Bu yıl İstanbul’da 17. ‘si düzenlenecek Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) Kongresi’nde National Geographic’in dünyanın en iyi 25 harikası arasında gösterilen beton heykellerin fotoğrafları sergilenecek.

2006 yılında Granada’da dünyanın ilk Sualtı Heykel Müzesi’ni açan ve su üstü hayatını su altına taşıyan, kendisi de bir dalgıç olan Jason De Caires Taylor’ın beton heykellerinin fotoğrafları bu yıl 17.si düzenlenecek Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) Kongresi kapsamında sergilenecek. National Geographic’in dünyanın en iyi 25 harikası arasında gösterdiği Jason De Caires Taylor’ın heykelleridoğa ve insanın kurduğu dünya arasındaki karmaşık ilişkileri sembolize ediyor. İnsanın dünyasını su altına indiren Taylor günümüz insan hayatından kesitleri yeniden yaratabilmek için figürleri tek tek su altına indirmiş ve bir hafta boyunca su altında çalışmış.

Birbirinden eşsiz tasarımlarıyla her yıl binlerce kişiyi derinlere daldıran heykeller su altı hayatının doğal bir parçası olabilmeleri için dayanıklı beton, çimento ve kum karışımıyla yapılıyor. Bu sayede mercanlar ve diğer su altı canlıları için yeni habitatlar yaratan Taylor’ın heykelleri aynı zamanda su altı hayatının kaçınılmaz ve sürekli değişimiyle her gün yenileniyor. Gerçek insan boyutunda, doğa ve sanatın iç içe geçtiği Taylor’ın 18 şaheserinin fotoğraflarını 4-5 Haziran tarihleri arasında Askeri Müze’de 9-16 saatleri arasında kongredeki sergide görebilirsiniz.

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) Kongresi

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin 2015 Kongresi 4-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze’de gerçekleştirilecek. Türkiye Hazır Beton Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenecek kongreye Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden 400’ü aşkın hazır beton sektörü temsilcisinin yanı sıra sektör için çok değerli olan Northwestern Üniversitesi profesörü Surendra P. Shah “Son 50 Yılda Beton Bilimindeki Gelişmeler” başlıklı sunumuyla katılacak.


Yukarı Çık