THBB

Türkiye Hazır Beton Birliği’nin hazır beton sektöründe çalışan pompa, transmikser ve santral operatörleri ile laboratuvar teknisyenleri için düzenlediği kurslar devam ediyor. Bir okul gibi sektörüne eğitimli, bilinçli ve kalifiye eleman yetiştiren THBB’nin 2014 Eylül – 2015 Nisan ayları arasında düzenlediği 26 kursa toplam 780 kişi katıldı.

2014 – 2015 eğitimleri süresince Mercedes-Benz Türk A.Ş., Pompa ve Transmikser Operatörleri Kursları’nın Ana Sponsoru, Putzmeister Mak. San. Tic. A.Ş. Pompa Operatörleri Kursları Sponsoru ve Özbekoğlu İth. İhr. İnş. Taah. ve Müh. Ltd. Şti. ile WAM EurAsia Makine Sanayi, Santral Operatörleri Kursları’nın Sponsoru, BASF ve Sika ise Laboratuvar Teknisyenleri Kursu Sponsoru olarak THBB eğitimlerine destek vermektedir.

THBB tarafından düzenlenen eğitimler Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine uygun olarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Her branşta verilen eğitimin ilk konu başlığı ise iş güvenliği kuralları esas alınarak çalışma disiplini kazanılması olarak belirlenmiştir.

Pompa ve Transmikser Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; kullanılan araçların teknik özelliklerinin bilinmesi, ileri ve güvenli sürüş tekniklerinin öğrenilmesi, ilkyardım kurallarının öğrenilmesi konuları işlenmektedir.

Santral Operatörleri eğitimi için hazırlanan ders programında; başta kullanılan araçların bakımlarının öğrenilmesi, beton hakkında temel bilgiler öğrenilmesi, arıza durumlarının tespitinin yapılması ve beton üretimine etki edecek arıza ve yanlış uygulamaların öğrenilmesi konuları hakkında eğitim verilmektedir.

Laboratuvar Teknisyenleri kursu (Depreme Dayanıklı Yapılarda Beton Betonarme Deneyleri) ders programında; standarda uygun beton üretimi yapılması, standarda uygun beton numune değerlendirmesi yapılması gibi teorik konuların yanında laboratuvar ortamında uygulamalı eğitim verilmektedir.

4 farklı branş için özel olarak hazırlanan programlarda eğitim alan katılımcılar kurs sonunda sınava tabi tutulmakta ve başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifika verilmektedir.

Eğitimlerin kontenjan bilgilerine ve başvuru formlarına Türkiye Hazır Beton Birliği web sitesinin eğitimler bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Mayıs Ayında Düzenlenecek Olan Kurslar

 

1115 Mayıs 2015

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü

Ankara

1115 Mayıs 2015

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Pompa Operatörlüğü

Ankara

2529 Mayıs 2015

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Santral İşleri

Eskişehir

 

 

 

 

Pompa ve Transmikser Operatörleri Kursu
Ana Sponsoru
2014-2015

 

Putzmeister
Pompa Operatörleri Kursu Sponsoru
2014-2015

 

Santral Operatörleri Kursu Sponsoru
2014-2015


Santral Operatörleri Kursu Sponsoru
2014-2015

Laboratuvar Teknisyenleri Kursu Sponsoru
2014-2015
Laboratuvar Teknisyenleri Kursu Sponsoru
2014-2015

 

THBB Eğitim Sitesine Ulaşmak için Tıklayın

 


Yukarı Çık