THBB

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), trafik kazalarının azaltılması ve sıfıra indirilmesi amacıyla “Mobil Beton Pompası ile Güvenli Sürüş” eğitim filmi hazırladı.

Türkiye Hazır Beton Birliği, şehir içi yollarda yaşanan transmikserlerin ve mobil beton pompalarının sebep oldukları trafik kazalarının azaltılması ve sıfıra indirilmesi adına her biri üçer dakikadan oluşan kısa eğitim filmleri hazırlamak için 2018 yılında çalışmalara başladı. Bu amaçla “Mobil Beton Pompası ile Güvenli Sürüş” eğitim filminin çekimlerine başlanarak 2018 aralık ayında tamamlandı. THBB tarafından Betonstar’ın katkılarıyla hazırlanan bu eğitim filminde hazır betonda çalışan mobil beton pompa operatörlerine mobil beton pompasının güvenli kullanımının nasıl olması gerektiği anlatılıyor. “Mobil Beton Pompası ile Güvenli Sürüş” eğitim filmi THBB tarafından hazır beton ve ilgili bütün sektörlere duyuruldu ve THBB sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından hazırlanan eğitim filmlerinin Türkiye’de bulunan bütün beton santralleri başta olmak üzere 10.000’den fazla transmikser operatörü ve 5.000’den fazla beton pompa operatörüne THBB ve THBB üyeleri tarafından gösterilmesi hedeflenmektedir. THBB seminerleri ve etkinliklerinde de katılımcılara gösterilecek bu eğitim filmleri, isteyen herkesin her an ulaşabilmesi için aynı zamanda Türkiye Hazır Beton Birliği sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır.

THBB Güvenli Sürüş ve Ekonomik Sürüş Eğitimleri hakkında
Trafik kazalarının sonuçları incelendiğinde, toplum yaşamının üç önemli boyutu olan; sosyal (insani), çevresel, ekonomik zararları olduğu görülmektedir. Sosyal boyutta; can kayıpları, ciddi yaralanmalar, manevi hasarlar, kişilerin güvenli seyahat haklarının ihlali, Ekonomik boyutta; kullanılamaz hâle gelen araçlar, iş gücü kayıpları, tazminatlar, sigortalar, sağlık kalitesi bozulan insanların ömür boyu işlerinin bozulması, bozulan ve zarar gören yol unsurları, Çevresel boyutta; kazaya karışan araçların taşıdıkları veya ihtiva ettikleri tehlikeli maddelerin toprağa, havaya karışması olarak verdiği zararlar ile özetlenebilir. Türkiye Hazır Beton Birliği de bu doğrultuda hazır beton sektörüne ekonomik ve güvenli sürüş için özel bir eğitim programı hazırlamıştır. Eğitim programı; Güvenli Sürüş Eğitimi, Ekonomik-Verimli Sürüş Eğitimi ve pratik eğitim olmak üzere 3 modülden oluşuyor. Eğitim sonunda sürücülerin öğrendikleri bilgileri pratik uygulama ile hayata geçirmeleri hedefleniyor. Güvenli Sürüş ve Ekonomik Sürüş Eğitimi’nin tesislerinde gerçekleştirilmesi için Türkiye Hazır Beton Birliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Filmi izlemek için tıklayın...

 


Betonstar’a
katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


Yukarı Çık