THBB

THBB, “Sentetik Lifli Endüstriyel Zemin Betonu Uygulaması” eğitim filmi hazırladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), “Sentetik Lifli Endüstriyel Zemin Betonu Uygulaması” eğitim filmi hazırlayarak ilgiyle izlenen eğitim filmleri serisine bir yenisini daha ekledi.

Polyfibers sponsorluğunda çekilen filmde endüstriyel zeminlerde klasik çelik donatılar yerine kullanılmaya başlanan ve betonun servis ömrünü uzatan makro sentetik lif donatı ürünleri anlatılıyor.

Dünyada birçok ülkede kullanılan, Türkiye’de de tamamen yerli sermaye ve Türk mühendislerin başarılı AR-GE çalışmalarıyla, sanayileşmiş bir ölçekte üretilen sentetik lif donatı ürünleri ülkemizde de özellikle büyük ölçekli inşaat projelerinde birçok avantajı nedeniyle tercih edilmeye başlandı.

Filmde ileri teknolojilerle güçlendirilmiş sentetik lif ürünlerinin, eşsiz tasarım ve formlarda bir araya getirildikleri için hazır betona katıldıklarında çatlamaları en aza indirmeleri, beton performansını artırmaları ve farklı uygulamalarda uzun vadeli dayanıklılık kazandırmaları üzerinde duruluyor. Korozyona uğramayan, dürabilite sağlayan, rötre çatlaklarını, ısıl genleşme ve büzülme etkilerini azaltan bu lifler betona darbe ve aşınma dayanımı kazandırıyor.

THBB tarafından hazırlanan eğitim filmlerinin Türkiye’de bulunan, bütün beton santralleri başta olmak üzere 20.000’den fazla transmikser operatörü ve 5.000’den fazla beton pompa operatörüne ve binlerce laboratuvar personeline THBB ve THBB üyeleri tarafından gösterilmesi hedeflenmektedir. THBB seminerleri ve etkinliklerinde de katılımcılara gösterilecek bu eğitim filmleri, isteyen herkesin her an ulaşabilmesi için ise aynı zamanda THBB’nin www.thbb.org adresindeki web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır.

Filmi izlemek için tıklayın...

 

 

 

Katkılarından dolayı teşekkür ederiz

 

 


Yukarı Çık