THBB

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), eğitim filmleri serisine bir yenisini ekledi.

Türkiye Hazır Beton Birliği, 2018 yılında hazırlamaya başladığı kısa eğitim filmlerine yenilerini ekleyerek çalışmalarına devam ediyor. THBB son olarak transmikserlerin inşaat sahasında sebep oldukları iş kazalarının azaltılması ve sıfıra indirilmesi amacıyla “Transmikserle İnşaat Sahasında Güvenli Sürüş” eğitim filmini hazırladı. Hazırlanan film THBB‘nin web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayımlandı.

Mercedes Benz Türk AŞ sponsorluğunda  “Türkiye’nin umut taşıyan transmikser operatörleriyiz” sloganının vurgulandığı filmde, şantiye girişinden betonun güven içerisinde boşaltılmasına kadar geçen süreçte dikkat edilmesi gereken kurallar anlatılıyor.

Transmikser gibi bir aracı kullanmak için eğitim, deneyim, yetenek ve her şeyden önemlisi sorumluluk bilincinin gerekliliğinden bahsedilen filmin çekimlerinde Türkiye’nin ilk kadın transmikser operatörü  Sevda Yörük yer aldı.

THBB tarafından hazırlanan eğitim filmlerinin Türkiye’de bulunan, bütün beton santralleri başta olmak üzere 10.000’den fazla transmikser operatörü ve 5.000’den fazla beton pompa operatörüne THBB ve THBB üyeleri tarafından gösterilmesi hedeflenmektedir. THBB seminerleri ve etkinliklerinde de katılımcılara gösterilecek bu eğitim filmleri, isteyen herkesin her an ulaşabilmesi için ise aynı zamanda THBB’nin www.thbb.org adresindeki web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır.

THBB Güvenli Sürüş ve Ekonomik Sürüş Eğitimleri hakkında

Trafik kazalarının sonuçları incelendiğinde, toplum yaşamının üç önemli boyutu olan; sosyal (insani), çevresel, ekonomik zararları olduğu görülmektedir. Sosyal boyutta; can kayıpları, ciddi yaralanmalar, manevi hasarlar, kişilerin güvenli seyahat haklarının ihlali, Ekonomik boyutta; kullanılamaz hâle gelen araçlar, iş gücü kayıpları, tazminatlar, sigortalar, sağlık kalitesi bozulan insanların ömür boyu işlerinin bozulması, bozulan ve zarar gören yol unsurları, Çevresel boyutta; kazaya karışan araçların taşıdıkları veya ihtiva ettikleri tehlikeli maddelerin toprağa, havaya karışması olarak verdiği zararlar ile özetlenebilir. Türkiye Hazır Beton Birliği de bu doğrultuda hazır beton sektörüne ekonomik ve güvenli sürüş için özel bir eğitim programı hazırlamıştır. Eğitim programı; Güvenli Sürüş Eğitimi, Ekonomik-Verimli Sürüş Eğitimi ve pratik eğitim olmak üzere 3 modülden oluşuyor. Eğitim sonunda sürücülerin öğrendikleri bilgileri pratik uygulama ile hayata geçirmeleri hedefleniyor. Güvenli Sürüş ve Ekonomik Sürüş Eğitimi’nin tesislerinde gerçekleştirilmesi için Türkiye Hazır Beton Birliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Filmi izlemek için tıklayın...

 

  

Mercedes-Benz’e

katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 


Yukarı Çık