THBB

Türkiye Hazır Beton Birliğinin (THBB) danışmanlığında hazırlanan "Hazır Beton İmalatı Kaynak Verimliliği Rehberi" yayımlandı

İmalat sanayisinde sürdürülebilir üretim yöntemlerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan rehberlerde, seçilen sektörlerdeki başlıca çevresel etki yaratan alanlar ve kaynak verimliliği önlemleri ile iyi uygulama örnekleri sunulmaktadır. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü tarafından yürütülen, “İmalat Sanayii Alt Sektörlerinde Sektörel Kaynak Verimliliği Rehberlerinin Hazırlanması” projesi kapsamında, seçilen sektörlerde kaynak verimliliği fırsatlarını ortaya koyan sektörel rehber dokümanların hazırlanması çalışmaları tamamlandı. 

İlk olarak 2016 yılında kaynak verimliliği rehberi hazırlanmış, 2018-2019 yıllarında yürütülen Proje ile de imalat sanayisi alt sektörlerinde 8 adet kaynak verimliliği rehberi tamamlanmıştır. Bu rehberlerden biri olan "Hazır Beton İmalatı Kaynak Verimliliği Rehberi (Diğer Metalik Olmayan Mineral Alt Sektörü)” Türkiye Hazır Beton Birliğinin (THBB) danışmanlığında  hazırlanmıştır. Türkiye Hazır Beton Birliğinin verimlilik ve tasarruf sağlanmasına yönelik yaptığı çalışmaları inceleyerek bilgi alan T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK MAM, THBB’nin çalışmalarını, örnek çalışma olarak teyit etmiştir.

İlgili rehberlerin başta KOBİ’ler olmak üzere sektörlerdeki bütün paydaşlara faydalı olması amaçlanmaktadır.  

Hazır Beton İmalatı Kaynak Verimliliği Rehberi'ni okumak için buraya tıklayın. 

 

 


Yukarı Çık