THBB

THBB, “Hazır Beton Santralinde Kaliteli ve Güvenli Beton Üretimi” eğitim filmi hazırladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), hazır beton santral operatörlerine yönelik olarak kaliteli ve güvenli beton üretiminin nasıl sağlanabileceği ile ilgili “Hazır Beton Santralinde Kaliteli ve Güvenli Beton Üretimi” eğitim filmi hazırladı.

Kaynakların verimli kullanılmasına ve iş güvenliğine çok önem veren THBB, 2018 yılında hazırlamaya başladığı kısa eğitim filmlerine yenilerini ekleyerek çalışmalarına devam ediyor. THBB tarafından Güriş İş Makinaları Endüstri AŞ sponsorluğunda hazırlanan “Hazır Beton Santralinde Kaliteli ve Güvenli Beton Üretimi” eğitim filminde hazır beton sektöründe çalışan hazır beton tesis sorumlularının, santral operatörlerinin ve ilgili diğer personelin faydalanabilmesi amacıyla kaliteli ve güvenli beton üretiminin nasıl sağlanabileceği anlatılıyor.

Türkiye’de hazır beton sektörü günden güne büyümekte, inşaat sektörünün lokomotifi görevini görmektedir. Ülkemizdeki tesislerin önemli bir bölümü yeni teknoloji ile kurulmuştur. Kaliteli ve güvenli beton üretilmesinde teknoloji çok önemli bir yer tutuyor. Bir ekipmanlar bütünü olan beton santrallerinde de birçok teknolojik donanım yer alıyor.. Her ne kadar yeni teknolojilerle bu karmaşık sistem daha kullanışlı, daha emniyetli, daha çevreci hâle getirilmiş olsa da, bu sistemin en önemli halkası insan unsuru olmaya devam ediyor. Bu nedenle, beton santral operatörlerine önemli sorumluluklar düşüyor.

Bir beton santral operatörü, bilgi ve birikimiyle üretim sürecini kesintisiz ve verimli kılarken aynı zamanda iş güvenliğine yönelik göstereceği dikkat ve hassasiyetle bu komplike süreçte olabilecek iş kazalarının da önüne geçebilir.

“Hazır Beton Santralinde Kaliteli ve Güvenli Beton Üretimi” eğitim filminde, üretim sürecine başlamadan önce yapılacaklar, üretime başlama ve üretim sonrası beton santral mikserininin temizlenmesi gibi konular detaylı olarak anlatılıyor.

THBB tarafından hazırlanan eğitim filmlerinin Türkiye’de bulunan, bütün beton santralleri başta olmak üzere 20.000’den fazla transmikser operatörü ve 5.000’den fazla beton pompa operatörü ve binlerce laboratuvar personeli tarafından izlenmesi hedefleniyor. THBB seminerleri ve etkinliklerinde de katılımcılara gösterilen bu eğitim filmleri, isteyen herkesin her an ulaşabilmesi için ise aynı zamanda THBB’nin www.thbb.org adresindeki web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

 

Filmi izlemek için tıklayın...

 

 

 

 

Katkılarından dolayı teşekkür ederiz...


Yukarı Çık